×
خانه » مقالات » مهارت های ارتباطی با افراد
07 آبا 1398

مهارت های ارتباطی با افراد

مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی

چگونه بدون یک کلمه حرف زدن نظر دیگران را به خود جلب کنیم؟

تنها ۱۰ثانیه فرصت دارید که نشان بدهید برای خود کسی هستید و سطح مهارت های ارتباطی خود را بسنجید.

درست در لحظه ای که ما انسانها نگاهمان به یکدیگر می افتد می توانیم تأثیر فراوانی به یکدیگر بگذاریم. قبل از اینکه بتوانید حرفی بزنید،بدنتان فریاد سر می دهد. حتی قبل از اینکه لب هایتان را از هم باز کنید و اولین کلمه را بر زبان بیاورید ظواهر شما به مغز طرف مقابل نفوذ کرده است.

طرز نگاه شما و طرز حرکتتان بیش از ۸۰% برداشت دیگران از شما را رقم می زند. اگر می خواهی کسی را به خوبی ترسیم کنی،بسیار ساده است. به آنها حالت بهتری می دهم سری که بالاست،”تبسمی از روی اعتماد و اطمینان و نگاهی مستقیم و خیره “.

این تصویری مطلوب از فردی است که برای خودش کسی است.

  چگونه می توانید از لبخند خود به طرزی جادویی استفاده کنید؟

چگونه لبخند خود را مطلوب کنیم؟

به سرعت لبخند نزنید. یک لبخند گشاده و گرم در حکم یک دارایی است اما به شرط آنکه کمی به تأنی و آرام تر صورت واقع به خود بگیرد. وقتی کسی را می بینید بلافاصله به او تبسم نکنید،به جای آن لحظه ای به چهره اش نگاه کنید. کمی مکث کنید،در حالت چهره اش دقیق شوید و بعد بگذارید تبسمی بزرگ و گرم بر چهره تان بنشیند تا چشمانتان را در خود غرق کند.

چگونه می توانید با چشمان خود به دیگران احساس بهتری بدهید؟

ارتباط چشمی

ارتباط چشمی

در تماس چشمی موقع حرف زدن به چشمان طرف مقابل بیشتر خیره شوید

چشمانتان را هوشمندتر کنید:

تصور کنید که چشمان شما با چسب به کسی که با او صحبت می کنید،چسبیده است. حتی وقتی او صحبتش را تمام کرد،تماس چشمی خود را با او قطع نکنید؛وقتی می خواهید چشم از او بردارید این کار را به آرامی انجام دهید.

و اما چشمان مردان…

آقایان،شما هم وقتی با مردی صحبت می کنید می توانید از روش چشمان چسبنده استفاده کنید. وقتی با مردی درباره موضوعات شخصی صحبت می کنید،از شدت چسبندگی نگاهتان بکاهید. اما وقتی درباره موضوعات روزمره و کاری حرف می زنید می توانید تماس چشمی بیشتری برقرار کنید.

چشمان اپوکسی

چشمان اپوکسی

چشمان اپوکسی

در این روش باید دست کم سه نفر حضور داشته باشند.

شما،هدف شما،یک شخص دیگر. طرز استفاده از این روش بدین قرار است؛معمولا،دو یا چند نفر صحبت می کنید،به کسی که حرف می زند خیره می شود. اما روش چشمان اپوکسی توصیه می کند به کسی که شنونده است دقیق می شوید. در واقع به هدفتان نگاه می کنید و نه به کسی که حرف می زند. این اقدام هدف را به فکر می اندازد که چرا این شخص به جای این که به صحبت کننده نگاه کند به من نگاه می کند؟ او احساس می کند که شما به او و واکنش های او علاقه خاص دارید. این کار می تواند مفید باشد.

امیدواریم که این مطلب مهارت های ارتباطی شما با دیگران را بهبود بخشد.

پرگاس

6 پاسخ به “مهارت های ارتباطی با افراد”

 1. محمد مهدی گفت:

  مطلبتون خیلی خوب و موثر بود
  بسیار سپاسگزارم استاد

 2. زهرا گفت:

  سلام استاد مطلب عالی بود .موفق باشید.

 3. ناشناس گفت:

  مطلب جالبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.